İçindekiler
Dergi Arşivi

İstanbul Cisko İnovasyon Merkezi İçin Geri Sayım Başladı

İTÜ ARI Teknokent’te hayata geçecek olan Cisco İnovasyon Merkezi’nin Türkiye’nin inovasyon eko-sistemini geliştirerek dijital dönüşüm ve nesnelerin interneti fırsatlarını sunacak bir merkez haline gelmesi amaçlanıyor.

 

Cisco’nun İstanbul’daki İnovasyon Merkezi için hazırlıklar son hızla devam ediyor. Start-up’lar, girişimciler, geliştiriciler, araştırmacılar ve öğrenciler için fırsatlar sunan tüm dünyadaki Cisco İnovasyon Merkezleri ağının bir parçası olacak bu yeni merkez ile Türkiye’deki dijital inovasyon hızının artırılması hedefleniyor.

Toplam 4 bin 500 metrekare üzerine kurulacak olan merkezin 2018’in ilk aylarında açılması planlanıyor. İTÜ ARI Teknokent’te faaliyetlerine başlayacak olan İstanbul Cisco İnovasyon Merkezi, kamu kuruluşları, Cisco müşterileri, iş ortakları ve sağlayıcıları ile birlikte yerel start-up’lar, yatırımcılar, üniversiteler ve sektör kuruluşlarının da işbirliği ile hayata geçiriliyor. Merkez, şirketin Türkiye’deki inovasyon, teknolojik ve ekonomik gelişmelere olan taahhüdünün bir tamamlayıcısı olacak.

İTÜ ARI Teknokent ekosistemini zenginleştirecek
İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Kenan Çolpan, Cisco İstanbul İnovasyon Merkezinin ekosistemlerini zenginleştireceğine ve start-up’lar ve iş dünyası için ARI Teknokent’i daha da çekici bir hale getireceğine inandıklarını söyledi. Çolpan, “Cisco’nun teknoloji konusundaki liderliği ve inovasyon alanındaki uzmanlığı, Türkiye’deki önde gelen Ar-Ge ve inovasyon ağı haline gelerek ülkenin teknolojik dönüşümünü gerçekleştirme hedefimize önemli katkılarda bulunacaktır” diye konuştu.

Geleceğin çözümlerini geliştirecek
Cisco Tedarik Zinciri Operasyonları Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Türkiye Yönetici Sponsoru John Kern ise “Lojistik, taşımacılık ve enerji yönetimi alanında Türkiye ile birlikte bugünün ve yarının çözümlerini geliştireceğimiz için çok mutluyuz. Amacımız Türkiye ekonomisinin güçlü yönleri ve Türkiye yeteneklerini Cisco teknolojisiyle birleştirmek… Cisco İnovasyon Merkezi’ni, Türkiye’ye ve buradaki iş ortaklarımıza olan bağlılığımızın bir simgesi olarak görüyoruz. Cisco olarak Türkiye’nin dijital çağda dönüşümüne destek olmak istiyoruz” diye konuştu.

“Türkiye’nin Potansiyeline İnanıyoruz”
Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım da şunları söyledi: “İstanbul’da Cisco İnovasyon Merkezi kurma kararımız sadece ülkenin Asya ile Avrupa arasında bir köprü olmasından değil; Türkiye’nin teknolojik görünümünün potansiyeline olan güvenimizden kaynaklanıyor. Merkezimiz, Türkiye’nin en parlak ve yetenekli insanlarına fikirleri ve idealleri konusunda cesur olma fırsatı ve bu fikirleri konseptten gerçeğe dönüştürecek geçerli bir yol sunacak.”