İçindekiler
Dergi Arşivi

Manisa’daki Kadın Girişimci, Teknolojik Çamaşırhane Kurdu

 

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde yaşayan Ela Evrim Bektaş, Manisa ve İzmir bölgesinin en çok aranan “Doruk Laundry” isimli çamaşırhane işletmesini KOSGEB’den almış olduğu Yeni Girişimci Desteğiyle kurdu.
Çoğunlukla gıda firmalarına hizmet veren işletme, hijyenik koşulları en üst seviyede tutmaya çalışıyor. Fabrikaların bünyesinde bulundurduğu, personel kıyafetleri, masa örtüleri, önlükler, temizlik malzemeleri, işçi tulumları vb. ürünlerini, 7 gün 24 saat, firmanın isteklerine ve çalışma saatlerine uyum sağlayacak şekilde temizleyip ulaşım ağı sayesinde tam zamanında yetiştiriyor.

Girişimci Ela Evrim Bektaş, KOSGEB’in destekleri ve katkıları sayesinde işletme sahibi olduğunu belirterek, “Bir gün kendi işimi kurmayı planlıyordum. Bunun ilk adımı KOSGEB oldu. KOSGEB’e başvurdum ve hibeden yararlanarak gerekli olan makine ve teçhizatları aldım ve işletmemi kurdum. Daha sonra işlerim yolunda gitmeye başlayınca KOSGEB’in geri ödemeli desteğine başvurarak işlerimi biraz daha büyüttüm. Biraz da aile desteğiyle işlerimi yürütmeye devam ettim” dedi.