İçindekiler
Dergi Arşivi

Zonguldak’ta Verimlilik Paneli Düzenlendi

 

“2015 Verimlilik Haftası” etkinlikleri kapsamında Zonguldak Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından 13 Mayıs 2015 tarihinde “Verimlilik” Paneli düzenlendi. Zonguldak Emirgan Hotel’de düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Şerefnur Oktay, KOSGEB Müdürü Yaşar Yıldırım, İl Ticaret Müdürü Figen Köroğlu, Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Çiğdem Acar, TCDD Gar Müdürü Alaattin Kelek, Zonguldak Ereğli ve Çevresini Kalkındırma Derneği (ZERÇEV) Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kır, Alaplı TSO Başkanı Recep Ocak, Devrek TSO Başkanı Ertan Cıvak’ın yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

Panelin açılış konuşmaları; Vali Yardımcısı Şerefnur Oktay SGK İl Müdürü Çiğdem Acar, ZERÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kır tarafından yapıldı. Konuşmalarda sanayide verimliliğin önemine vurgu yapıldı. Çiğdem Acar konuşmasında, verimlilik düzeyinin günümüz küresel ekonomik faaliyetlerinde ülkelerin gelişmişlik göstergesini yansıtan önemli bir unsur olduğuna değinerek, Türkiye’de verimlilik politikasının hayata geçirilebilmesi için toplumun her kesiminde ve her ferdinde verimlilik bilincinin oluşturulmasının ve yaygınlaştırılmasının gerekliliğine dikkat çekti. Cevat Kır ise konuşmasında özetle ülke sorunlarının çözülmesinde verimliliğin ön planda tutulmasının gerekliliğine vurgu yaptı.

Verimlilik Genel Müdürlüğü Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Nilay Dönmez, Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halil Yıldırım, ERDEMİR Maliyet ve Verimler Başmühendisi Mustafa Tomur ve KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü Uzmanı Serhat Saygın’ın panelist olarak katıldıkları panelde “Sanayide Verimsiz Elektrik Motorlarının Dönüşümü Programı”, “Rekabette Verimliliğin Önemi”, “ERDEMİR’de Verimlilik Uygulamaları” ile “KOSGEB Teşvik ve Uygulamaları” başlıklı sunumlar yapıldı.